Merész Bence idén is országos bajnok lett

Merész Bence országos bajnok

„Magyarország úszóbajnoka: Merész Bence, Új-Hullám SE, edzője Kiss István!” – hangzott fel a Gyermek Országos Bajnokságon, a 200 méteres mellúszás eredményhirdetésekor Miskolcon.

A táti lakosú Merész Bence tavaly a delfin kategóriában lett országos bajnok, idén már a Gyermek kategóriában indult, ahol szintén országos bajnoki címet szerzett. Az Új-Hullám SE versenyzője ezen kívül ezüstérmet nyert 100 méteres mellúszásban is, amellyel egyértelművé tette, hogy a 2004-es korosztályban továbbra is az ország egyik legjobbja.

Rajta kívül Böszörményi Boglárka is remekül teljesített, a dorogi versenyző legjobbja egy nyolcadik helyezés volt 200 méteres vegyes úszásban, de ő több számban is a legjobb tízben végzett. Simonek Renáta egy, Meczger Máté négy számban úszott új egyéni rekordot.

A dorogi Új-Hullám SE a Delfin OB után a Gyermek OB-n is nagyszerűen szerepelt, amely a versenyzők tehetségét és a szakmai munkát is dicséri.